ΕΛΛΕΤ: Μια ιδιαίτερη βραδιά με τον Βάλτερ Πούχνερ_28.3.2017

23/03/2017

Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Περιβάλλοντος και Πολιτισμού έχει την τιμή να φιλοξενήσει το διακεκριμένο Μέλος της, κ. Βάλτερ Πούχνερ, Ομότιμο Καθηγητή Θεατρολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και μέλος της Αυστριακής Ακαδημίας Επιστημών της Βιέννης,

Ομότιμο Καθηγητή Θεατρολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και μέλος της Αυστριακής Ακαδημίας Επιστημών της Βιέννης, σε μια ομιλία του με θέμα «Δημοκρατία-Διάλογος-Θέατρο» την Tρίτη 28 Μαρτίου και ώρα 18:30, στο κτίριο της οδού Τριπόδων 28, στην Πλάκα.

Θα ακολουθήσει σύντομος σχολιασμός από τον κ. Γρηγόρη Ιωαννίδη, Επίκουρο Καθηγητή Θεατρολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του ΕΚΠΑ και κριτικό θεάτρου και την κ. Αικατερίνη Διαμαντάκου, Επίκουρη Καθηγήτρια Θεατρολογίας και Κλασικής Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του ΕΚΠΑ. Στο τέλος της ομιλίας θα γίνει συζήτηση με το κοινό.

Πρόσκληση